Αρχική Εκδηλώσεις στη Βόρεια Ελλάδα Ποδοσφαιρικό Τουρνουά: Σκοράρουμε για το χαμόγελο (3,4/4)

Ποδοσφαιρικό Τουρνουά: Σκοράρουμε για το χαμόγελο (3,4/4)

No commercial use.  Credit "European Parliament/Pietro Naj-Oleari"

Ποδοσφαιρικό Τουρνουά διοργανώνει ο Εθελοντικός Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, στις 3 και 4 Απριλίου 2014, στο Εθνικό Καυτανζόγλειο Στάδιο.

Το Ποδοσφαιρικό Τουρνουά, στο οποίο συμμετέχουν 20 ποδοσφαιρικές ομάδες Μαθητών, 30 ομάδες Ακαδημιών και 8 ομάδες Παλαιμάχων, έχει ως στόχο την ευαισθητοποίηση και την ενεργό συμμετοχή των παιδιών και πολιτών, στις δράσεις που υλοποιούνται, καθώς και την υποστήριξη των δράσεών του Οργανισμού, για τη βελτίωση των συνθηκών διαβίωσης χιλιάδων παιδιών στη χώρα μας.

(Για το έτος 2013 στηρίχθηκαν από τον Εθελοντικό Οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού» 63.299 παιδιά και οι οικογένειές τους πανελλαδικά.)

Η τιμή του συμβολικού εισιτηρίου εισόδου για την παρακολούθηση όλων των αγώνων του διημέρου Ποδοσφαιρικού Τουρνουά ορίζεται στα 2€.
boys-playing-soccer_2793479

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΕΜΠΤΗ 3 Απριλίου – ΟΜΑΔΕΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

9:30-10:00: Πρότυπο Πειραματικό Σχολείο Πανεπ. Θεσσαλονίκης VS Μαντουλίδη

10:00-10:30: 14ο Δημοτικό Σχολείο Πολίχνης VS 10ο Δημοτικό Σχολείο Συκεών

10:30-11:00: 25ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου VS Δημοτικό Σχολείο Νέου Ρύσιου

11:00-11:30: ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ που συμμετέχουν αθλητικά στις 3 Απριλίου

Α) 11:30-12:00: Απόστολος Παύλος VS Δημοτικό Σχολείο Αδένδρου

Β) 11:30-12:00: Ελληνικό Κολλέγιο VS Δελασάλ

12:00-12:30: Δημοτικό Σχολείο Γέφυρας VS 4ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ΠΕΜΠΤΗ 3 Απριλίου – ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ

16:00-17:00: Σύλλογος Βετεράνων Ποδοσφαιριστών ΗΡΑΚΛΗΣ Θεσσαλονίκης VS Βετεράνοι ΝΕΑΠΟΛΗΣ

17:00-18:00: ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης VS Πολιτιστικός Σύλλογος Παλαίμαχων Ποδοσφαιριστών ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

18:00-19:00: Σύλλογος Παλαιμάχων ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ VS Ένωση Συλλόγων Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών

Θεσσαλονίκης

19:00-20:00: Βετεράνοι ΠΑΟΚ VS Ανεξάρτητοι Παλαίμαχοι Θεσσαλονίκης

(Βραβεύσεις μετά τη λήξη κάθε αγώνα)

futebol1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 Απριλίου – ΟΜΑΔΕΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

9:30-10:00: Ακαδημία Πρότυπα Εκπαιδευτήρια VS 4ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελοκήπων-Μενεμένης

10:00-10:30: 3ο Δημοτικό Σχολείο Θέρμης Τριαδίου VS Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

10:30-11:00: Aνατόλια VS Δημοτικό Σχολείο Νέας Κερασιάς Δήμου Θερμαϊκού

11:00-11:30: ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ που συμμετέχουν αθλητικά στις 4 Απριλίου

11:30-12:00: Αρσάκειο VS 1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου

12:30-13:00: Αριστοτέλειο Κολλέγιο VS 13ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 Απριλίου – ΟΜΑΔΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ

Α) 16:00-16:30: ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ - Ακαδημία ΠΑΟΚ

Β) 16:00-16:30: Α.Σ.Διόνυσος Μαλακοπής - Α.Σ. ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Γ) 16:00-16:30: Ακαδημία ΑΡΗΣ - ΑΕΠ Ηρακλής 1908

Α) 16:30-17:00: Ακαδημία (Τζιόλας) "Ήφαιστος Θέρμης" - Ακαδημίες Ποδοσφαίρου Απόλλωνα Καλαμαριάς

Β) 16:30-17:00: Α.Σ. Φοίνικα Καλαμαριάς - SHOOTERS ACADEMY

Γ) 16:30-17:00: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Γ.Κούδας - Α.Π.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

Α) 17:00-17:30: Σύλλογος Ποδοσφαίρου ''ΛΥΚΟΙ'' - Α.Ο. Πρωτέας Ευόσμου

Β) 17:00-17:30: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Τοξότης - JUVENTUS SOCCER SCHOOL

Γ) 17:00-17:30: Σχολή Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης Ολυμπιακού - Ακαδημία Ποδοσφαίρου ΧΑΝΘ

Α) 17:30-18:00: Αθλητική Ποδοσφαιρική Ένωση Λαγκαδά Α.Π.Ε.Λ. - Ακαδημίες Καρδία FC

Β) 17:30-18:00: Π.Μ.Α.Σ. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου - Α.Σ. ΑΚ. Πρωταθλητές Πεύκων

Γ) 17:30-18:00: Αθλητική Ακαδημία Ολοκλήρωσης Ποδοσφαιρικών Ικανοτήτων Έσπερος Τερψιθέας - Ακαδημία

Ποδοσφαίρου Αινείας

18:00-18:30 ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ που συμμετέχουν αθλητικά στις 4 Απριλίου

Α) 18:30-19:00: ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης.

Β) 18:30-19:00: Ακαδημία ΑΜΣ Αναγέννηση Πανοράματος - ΠΑΟ ΑΕΤΟΣ Βασιλικών

Γ) 18:30-19:00: F.C. SOCCER TALENT - ΑΕΦΑΛΗΡΟΥ

tournoua_podosfairou

ΟΔΗΓΙΕΣ:

 ΣΧΟΛΕΙΑ

Παίζουν στο Κεντρικό Γηπεδο του Σταδίου, το οποίο έχει χωριστεί σε 3 μέρη.

Προσέλευση παικτών μισή ώρα νωρίτερα από την ώρα έναρξης του αγώνα τους.

Συμμετέχουν αθλητικά 9 παιδιά + 8 αναπληρωματικοί (μπορούν να γίνουν όσες αλλαγές επιθυμούν οι προπονητές) σε

συνολικό χρόνο αγώνα 30 λεπτών.

 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ

Παίζουν στο Κεντρικό Γηπεδο του Σταδίου.

Προσέλευση παικτών μισή ώρα νωρίτερα από την ώρα έναρξης του αγώνα τους.

Συμμετέχουν αθλητικά σε συνολικό χρόνο αγώνα 60 λεπτών (25 λεπτά αγώνας/10 λεπτά ημίχρονο/25 λεπτά αγώνας).

 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Παίζουν στο Κεντρικό Γηπεδο του Σταδίου, το οποίο έχει χωριστεί σε 3 μέρη.

Προσέλευση παικτών μισή ώρα νωρίτερα από την ώρα έναρξης του αγώνα τους.

Συμμετέχουν αθλητικά 9 παιδιά + 8 αναπληρωματικοί (μπορούν να γίνουν όσες αλλαγές επιθυμούν οι προπονητές) σε

συνολικό χρόνο αγώνα 30 λεπτών.

Πληροφορίες και προπώληση εισιτηρίων:

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» (Στέλλα Μποτόσογλου)

Παπακυριαζή 3, ΤΚ 546 45, Θεσσαλονίκη

2310.250.160 & fax 2310.270.306

thessaloniki@hamogelo.gr


Επικοινωνήστε μαζί μας:
Μύλων 75 104 41 Αθήνα
210 5121893

τηλεφωνήστε μας για οποιαδήποτε ερώτηση ή απορία

news@infokids.gr

για νέα, πληροφορίες, εκδηλώσεις ή Δελτία τύπου

info@infokids.gr

για ερωτήσεις και πληροφορίες σχετικά με το site μας

Το περιεχόμενο της ιστοθέσης είναι μόνο για ενημερωτικό σκοπό και δεν θα πρέπει να αντικαθιστά οποιαδήποτε ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή και θεραπεία που χορηγείται από τον γιατρό σας ή από τον εξειδικευμένο επιστήμονα υγείας. Απαγορεύεται η αναπαραγωγή, μεταβίβαση, διανομή ή αποθήκευση μέρους ή του συνόλου του περιεχομένου σε οποιαδήποτε μορφή, χωρίς την προηγούμενη γραπτή συγκατάθεση του νομικού τμηματος του Infokids.