Οι παιδαγωγοί των Παιδικών Σταθμών Δήμου Βύρωνα προχώρησαν στην δημιουργία της σελίδας στο Facebook, «Φτου Ξελευθερία». Μέσα από αυτή τη σελίδα, οι παιδαγωγοί της πόλης, δίνουν τις προτάσεις τους, που βασίζονται στην επιστημονική γνώση, την εμπειρία τους μέσα στην τάξη του Παιδικού Σταθμού και την αγάπη τους για τα παιδιά.
Στη σελίδα «Φτου Ξελευθερία» θα υπάρχουν ιδέες για δραστηριότητες που μπορούν να πραγματοποιούν οι γονείς με τα παιδιά τους, προτάσεις, άρθρα, βιντεάκια, links κλπ. για θέματα που είναι απαραίτητο να συνεχίσουν να γεμίζουν τη ζωή των παιδιών δίνοντάς τους χαρά, ζωντάνια και αισιοδοξία!
Τώρα που #ΜένουμεΣπίτι αδράξτε την ευκαιρία για κατασκευές και δημιουργική απασχόληση με τα μικρά σας!