Η Τζένη Μπότση απολαμβάνει όσο τίποτα το ρόλο της ως μαμά καθώς το Νοέμβριο του 2019 γεννήθηκε η μονάκριβη κόρη της, καρπός του έρωτά της με τον Αλέξανδρο Μιχαλά.
View this post on Instagram
Η θυμωμένη αντίδρασή της σε σχόλιο δημοσιογράφου – «Μανούλα δεν είμαι, είμαι μάνα»
Η ηθοποιός σε χθεσινές της δηλώσεις σε δημοσιογράφους δεν έκρυψε την ενόχλησή της όταν την αποκάλεσαν «μανούλα».
«Μανούλα δεν είμαι. Είμαι μαμά! Μανούλα δεν είμαι! Υπάρχει κάτι υποκοριστικό στο μανούλα. Δεν είμαι «νούλα» σε καμιά περίπτωση. Είμαι μάνα!» τόνισε με αυστηρό ύφος η Τζένη Μπότση.
Οι συνεργάτες της εκπομπής «Mega Καλημέρα» σχολίασαν τις δηλώσεις της, με την Ελεονώρα Μελέτη να αναφέρει: «Μερικές φορές αυτά τα υποκοριστικά κρύβουν από πίσω κι άλλα πραγματάκια. Δεν είναι τόσο τρυφερά όσο ακούγονται πάντα. Είναι όπως χτυπάει η ερώτηση “νιώθετε ενοχές όταν λείπετε από το σπίτι;”. Την καταλαβαίνω κάπως. Εμένα δεν με νοιάζει να με λένε μανούλα».
Ο Κώστας Τσουρός ωστόσο, είχε άλλη άποψη και δήλωσε: «Είναι τρομερό, ποινικοποιούμε όλες τις λέξεις χωρίς λόγο. Ότι υποβιβάσαμε την Τζένη Μπότση επειδή την είπαμε καλή μανούλα».
Διαβάστε επίσης:
Πανελλήνιες 2023: Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ