Χαμόγελα και δάκρυα χαράς σκόρπισαν στους υποψήφιους των πανελλαδικών εξετάσεων 2023 που τα κατάφεραν, οι βαθμολογίες που αναρτήθηκαν σήμερα, Πέμπτη 29 Ιουνίου .
Το άρθρο θα ανανεώνεται διαρκώς
Τι δήλωσαν στο Infokids οι αριστούχοι που κατάφεραν να διαπρέψουν, σημειώνοντας υψηλές βαθμολογίες
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος αρκετοί μαθητές είδαν τους κόπους τους να δικαιώνονται, πετυχαίνοντας πολύ υψηλές βαθμολογίες, «αγγίζοντας» δηλαδή το άριστο και να συγκεντρώσουν αρκετά μόρια ώστε να μπουν με ευκολία στη πανεπιστημιακή σχολή που επιθυμούν.
Στο Infokids.gr απευθύναμε κάλεσμα στους αριστούχους μαθητές των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ να μας στείλουν την αναλυτική τους βαθμολογία και να μας πουν τη σχολή που στοχεύουν έχοντας αγγίξει βαθμολογικά την κορυφή. Η ανταπόκριση ήταν άμεση και αρκετοί αριστούχοι έσπευσαν να μας ενημερώσουν για την επιτυχία τους.
Παππάς Χαράλαμπος
Γεωργόπουλος Αθανάσιος
Αντώνης Κουτσάκης
Χαράλαμπος (Χάρης) Ρεπούσης
Ο μαθητής του ΓΕΛ Ιτέας-Φωκίδος αρίστευσε στην κατεύθυνση Θετικών Επιστημών με βαθμούς :
Αλεξοπούλου Βενετία
Η μαθήτρια του 1ου ΓΕΛ Νέας Ιωνίας Αττικής μετά από τεράστια προσπάθεια από μέρους της με οργανωτικό διάβασμα, συνέπεια κ αισιοδοξία κατάφερε να συγκεντρώσει 18,400 μόρια.
Τσέλα Αλεξάνδρα
Νίκη Τσιούρη
Στάθης Παρασκευόπουλος
Ο Στάθης Παρασκευόπουλος μαθητής της Αθηναικής Αγωγής & Παιδείας με 18.770 μόρια στοχεύει στο Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
Λιβιτσάνου Λυδία
Η Λυδία Λιβιτσάνου από το Περιστέρι υπότροφος στα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα συγκέντρωσε 19.580 μόρια και ετοιμάζεται για την Ιατρική Αθηνών.
Ραφαήλ Ζήσης Γρηγορίου
Ο Ραφαήλ Ζήσης Γρηγορίου από το 2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας, στον Τομέα Υγείας και Πρόνοιας αρίστευσε με Μ.Ο 19,25 και Μόρια από 18920 έως 19400
Ζένια Στρατάκη
H Zένια Στρατάκη έδωσε για δεύτερη φορά Πανελλήνιες και οι επιδόσεις της είναι εξαιρετικές καθώς με 19.300 μόρια έχει να επιλέξει ανάμεσα σε Φαρμακευτική και Οδοντιατρική. Όπως δηλώνει στο Ιnfokids.gr “Ήταν μία περίεργη χρονιά!Εδωσα για δεύτερη χρονιά.
Την πρώτη φορά τα είχα πάει εξίσου καλά όχι όμως άριστα ώστε να πετύχω τους υψηλούς μου στόχος! Πέρασα σε μία σχολή το Απθ (παιδαγωγικό τμήμα) χωρίς όμως να είναι αυτό που ήθελα.
Είχα χάσει την δεύτερη επιλογή μου για 80 μόρια !Πηρα απόφαση μετά που άλλαξε το έτος να ξανά κάνω την προσπάθεια μου καθώς είχα την πλήρη στήριξη από τους γονείς μου ,τους καθηγητές μου και τους φίλους μου ,οι οποίοι πίστευαν σε μένα και το πισμα μου!!
!5 μήνες είχα μπροστά μου και έκανα τα αδύνατα δυνατά με στόχο και αποτέλεσμα να γράψω 19.300 μόρια και να είμαι πλέον σε θέση να διαλέξω ανάμεσα στην Φαρμακευτική και την Οδοντιατρική σχολή!
Πιστευω αυτό που μου έδωσε αυτό το αποτέλεσμα ήταν το σωστό διάβασμα χωρίς μεγάλη διάρκεια καθώς αρκούσαν οι λίγες ώρες αρκεί να ήταν εποικοδομητικο !Δεν στερήθηκα τίποτα ούτε βόλτες ,ούτε την διασκέδαση καθώς πραγματοποίησα και ένα ταξίδι τον απρίλιο στο Παρισι και γέμισαν οι μπαταρίες για την τελική ευθεία !!!!
Ακομα να πιστέψω τους βαθμούς μου ,κυρίως της Έκθεσης καθώς όλη την χρόνια ημουν μεταξύ 15-16!!!”
Βαλαλάκης Γιώργος
18.900 με 19.126 μόρια (19.100 για τη σχολή χημικών μηχανικων του ΕΜΠ)
Διαβάστε επίσης:
Πανελλήνιες 2023: Το Ιnfokids.gr παρουσιάζει τους αριστούχους όλης της χώρας – Τι πρέπει να κάνετε
Πανελλήνιες 2023: Τα δίδυμα που αρίστευσαν και διεκδικούν θέση στην ίδια σχολή στο Πολυτεχνείο!