Δυστυχώς, μια επιπόλαιη κίνηση, μια απερισκεψία, στέρησε τη ζωή από ένα νεαρό πλάσμα, μόλις 17 ετών. Ο 17χρονος μαθητής του 2ου ΕΠΑΛ Περιστερίου βρήκε τραγικό θάνατο το βράδυ της Κυριακής 13 Μαΐου, στο Περιστέρι, όταν έκλεψε μια μοτοσικλέτα και λίγο αργότερα σκοτώθηκε σε τροχαίο.
Περίπου στις 2 τα ξημερώματα ενημερώθηκαν οι Αρχές για ένα τροχαίο επί της οδού Σπετσών στο Περιστέρι.
Η μηχανή που οδηγούσε ο 17χρονος συγκρούστηκε με ΙΧ
Ένα ΙΧ που κινούνταν από την πλατεία 28η Οκτωβρίου προς την οδό Κωστή Παλαμά συγκρούστηκε με μια μηχανή.
Ο 17χρονος οδηγός της μηχανής έχασε τη ζωή του από τη σύγκρουση, ενώ ελαφρά τραυματίστηκε ο συνεπιβάτης του. Όπως έγινε γνωστό, η μοτοσικλέτα είχε κλαπεί. Δικογραφία σχηματίστηκε για τον συνεπιβάτη.